Skip to main content
Tanie taxi Mielec GLOB-TRANS tel. (+48) 536 217 217
  Wynajem busa z kierowcą
Możliwa płatność kartą
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czy kasacja samochodu się opłaca?

Zastanawiasz się, czy swój mocno już wyeksploatowany samochód próbować jeszcze sprzedać, czy też może oddać do kasacji? Najczęściej bardziej opłacalnym krokiem jest to drugie rozwiązanie. Z poniższego artykułu uzyskasz niezbędne informacje do tego, kiedy zdecydować się na taki krok i jakich formalności dopełnić.

Kasacja aut Pułtusk

Kiedy opłaca się złomowanie pojazdu mechanicznego?

Być może zadajesz sobie pytanie, po co w ogóle zadawać sobie trud, aby samochód oddać do kasacji? Otóż są sytuacje, kiedy jest to nie tylko opłacalne z finansowego punktu widzenia, ale także konieczne. Należy podjąć takie działania wtedy, gdy:

  • samochód został zniszczony w wypadku drogowym, została stwierdzona szkoda całkowita,
  • jest on już na tyle wyeksploatowany, że jazda nim stwarza zagrożenie dla Twojego zdrowia lub nawet życia, a także innych uczestników ruchu drogowego,
  • auto należy ubezpieczać, a koszt ubezpieczenie dla pojazdu już nie pierwszej młodości jest wysoki, dlatego bardziej opłacalne jest oddanie go do zezłomowania.

Jak przeprowadzić kasację auta?

Na samym początku musisz znaleźć Stację Demontażu Pojazdów, która posiada stosowne zezwolenie od Marszałka Województwa. Jeżeli zamieszkujesz na terenie województwa mazowieckiego, w powyższej kwestii warto skorzystać z usług firmy MakTech, której oferte prezentuje strona: Auto Kasacja Pułtusk - Skup za gotówkę Tel: 516 375 77 - gdzie przedstawiono szczegóły usługi. Udając się tam, musisz zabrać ze sobą następujące dokumenty: dowód rejestracyjny samochodu, kartę pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Odbierz na miejscu 3 egzemplarze potwierdzające kasację Twojego wozu, a następnie w przeciągu 30 dni wyrejestruj auto w wydziale komunikacji. Ostatnim krokiem jest powiadomienie ubezpieczyciela o kasacji samochodu, aby polisa straciła swoją ważność.

Czy jest możliwość, żeby zezłomować auto bez silnika lub innych części?

Tak, pod warunkiem, że złomowane auto posiada 90% masy zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku brakujących kilogramów stacja doliczy je, pomniejszając kwotę, którą otrzymasz za wrak.

Auto kasacja w Pułtusku

Co w sytuacji, kiedy nie posiadam karty pojazdu ani dowodu rejestracyjnego?

Trzeba udać się do właściwego Starostwa Powiatowego, by z wydziału komunikacji otrzymać zaświadczenie. Musisz wtedy przedstawić urzędnikowi oświadczenie o zagubieniu powyższych dokumentów, jak też udokumentować fakt, iż jesteś właścicielem dwuśladu.

Czy mogę oddać samochód na złom bez pisemnej zgody właściciela?

Jest to możliwe w takiej sytuacji, gdy na przykład po śmierci właściciela auta, otrzymujesz go w spadku. Wtedy powinieneś pojazd przerejestrować, a następnie wyrejestrować, po czym oddać do kasacji.

Czy złomowanie samochodu bez ważnego ubezpieczenia OC jest karalne?

Jak najbardziej, w przypadku kiedy urzędnik w wydziale komunikacji ustali, że złomowane auto nie posiadało ważnej polisy ubezpieczeniowej, dostaniesz wezwanie do zapłaty, nawet jeśli pojazd jest już zezłomowany.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Mirek · 1 lat temu
    Bardzo ciekawy artykuł — uważam, że to cenne informacje, w których posiadaniu powinniśmy być. Trafiłem na tę stronę, szukając informacji o sprzedaży samochodu, który dostałem w spadku po dziadku. Przejrzyście przekazane informacje to coś, co lubię!