Skip to main content
Tanie taxi Mielec GLOB-TRANS tel. (+48) 536 217 217
  Wynajem busa z kierowcą
Możliwa płatność kartą
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czy opony wielosezonowe są bezpieczne?

Coraz częściej kupując nowe auto w salonie, otrzymuje się je na oponach wielosezonowych. Co ciekawe, spotkać się z nimi można także podczas nabywania auta używanego. Wiele osób w takiej sytuacji zadaje sobie pytanie, czym takie opony tak właściwie są, a przede wszystkim, czy na pewno będą w pełni bezpieczne. W końcu to właśnie ogumienie ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo jazdy autem.

Jak często trzeba wymieniać opony?

Czym są opony wielosezonowe?

Wszyscy kierowcy przyzwyczajeni są do tego, że opony co jakiś czas trzeba zmieniać na dopasowane do aktualnie panujących warunków pogodowych. Jazda w zimie na oponach letnich będzie skrajnie niebezpieczna, natomiast używanie opon zimowych w lecie nieekonomiczne, gdyż bardzo szybko się one zużywają. Konieczne jest więc odwiedzanie zakładów wulkanizacyjnych, taki jak https://www.autoraszyn24.pl/michalowice/, żeby dwa razy do roku dokonać wymiany.

Opony wielosezonowe to takie, które mogą być używane w każdych warunkach pogodowych. Ich charakterystyka i specjalna budowa sprawiają, że dobrze radzą sobie zarówno w zimowych warunkach przy ujemnych temperaturach i w śniegu, jak i również w lecie, gdy temperatura jest bardzo wysoka.

Czy opony wielosezonowe mają wady?

Rozsądny kierowca pomyśli w tej chwili o wadach używania takich opon. W końcu nie ma na rynku idealnego rodzaju opon, który zawsze sprawdzałyby się idealnie pod każdym względem. Trudno więc oczekiwać, że opony wielosezonowe będą całkowicie pozbawione wad. A może lepiej po prostu poznać cennik wymiany opon i regularnie je zmieniać?

Główną wadą wybrania opon sezonowych jest konieczność ich szybszego zmieniania. Z racji tego, że samochód jeździ na nich przez cały rok, zużywają się one dwa razy szybciej niż opony letnie lub zimowe, które są w użyciu tylko przez pół roku. Kolejną niedogodnością jest konieczność regularnego kontrolowania opon. W przypadku opon letnich lub zimowych nie trzeba przykładać do tego tak dużej uwagi, jak przy oponach wielosezonowych, które powinno się sprawdzać nawet 2 razy w roku. Największą jednak ich wadą jest to, że w żadnych warunkach nie będą tak dobre, jak opony sezonowe. Nie zapewnią tak dobrej przyczepności w czasie zimy, jak opony zimowe, ani też w lecie, jak letnie.

Kiedy trzeba wymienić opony wielosezonowe?

Czy opony wielosezonowe mogą być niebezpieczne?

Opony wielosezonowe bez wątpienia mają swoje wady, które jednak nie przekreślają ich zalet, czyli braku konieczności odwiedzania dwa razy do roku wulkanizatora. Czy można jednak powiedzieć, że są one niebezpieczne? Pomimo tego, że opona wielosezonowa nie będzie tak dobra, jak letnia lub zimowa, to jednak w dalszym ciągu zapewnia ona dostatecznie dużo przyczepności, aby można się było bezpiecznie poruszać samochodem.

Co prawda wymaga częstszego sprawdzania stanu technicznego i częstszych wymian na nowy komplet, lecz pamiętanie o tych sprawach w niczym nie ujmuje oponom wielosezonowym z walorów związanych z bezpieczeństwem. Jest to więc opona z całą pewnością godna polecenia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Klaudia 4 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta do skupu?
Bardzo przystępnie napisany artykuł, ale wydaje mi się, że jedna dość istotna kwestia, nie została ...
Miałem duży problem, kiedy dowiedziałem się, że z moim samochodem nic się nie da zrobić. ...
Lucek 6 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta do skupu?
Bardzo przydatny artykuł! Wyjaśnił mi różnicę między skupem a komisem samochodowym, co znacznie ułatwi mi ...
Małgorzata 7 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta do skupu?
Artykuł naprawdę na temat, wszystko świetnie wyjaśnione! Od razu widać, że autor zna się na ...
Fajny wpis. Bardzo często jeżdżę tirem autostradą A4 i zależy mi na ewentualnej pomocy drogowej ...