Skip to main content
Tanie taxi Mielec GLOB-TRANS tel. (+48) 536 217 217
  Wynajem busa z kierowcą
Możliwa płatność kartą
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czy praca jako kierowca taxi jest opłacalna?

Na ulicach polskich miast można zaobserwować sporo pojazdów, które pracują jako taksówki. Oznacza to wiec, że zawód ten cieszy się dużą popularnością, a legendy o niebotycznych zarobkach w tym zawodzie są obecne już od wielu lat. Na rynku już jakiś czas temu pojawiły się także firmy takie jak Uber, które dają dużą swobodę swoim pracownikom. Wiele osób zastanawia się, ile tak naprawdę można zarobić, pracując jako taksówkarz. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na kluczowe pytanie, czyli czy praca jako kierowca taxi jest opłacalna.

Uber praca Kraków

Ile zarabiają kierowcy Ubera?

Uber to bardzo popularna dziś firma, która daje swoim kierowcą dużą swobodę, a przy tym pozwala im zarobić naprawdę fajne pieniądze. Okazuje się bowiem, że niektórzy kierowcy przy pracy maksymalnie 20 godzin tygodniowo, są w stanie zarabiać nawet 1800 złotych miesięcznie. Wraz ze wzrostem czasu pracy zarobki idą oczywiście do góry, co sprawia, że niektórzy mogą zarabiać spokojnie grubo ponad 5 tysięcy miesięcznie. Kwoty te robią naprawdę duże wrażenie, jednak trzeba pamiętać o tym, że od zarobionych pieniędzy firma Uber popiera swoją prowizję. Jeżeli zastanawiasz się Jak zostać kierowcą Ubiera? Sprawdź na blogu OnlyGo, gdzie przybliżono wszystkie niezbędne do tej pracy wymagania. 

Jak wspomnieliśmy, każdy kierowca Ubera musi odliczyć od zarobionej kwoty pewne wydatki. Przede wszystkim warto wliczyć koszty eksploatacji pojazdu takie jak ubezpieczenie czy regularny serwis. Działający samodzielnie kierowca musi także prowadzić własną działalność, przez co zobowiązany jest również do opłacenia podatków oraz składek. Uber pobiera także swoją prowizję, co sprawia, że finalnie z zarobionej kwoty na czysto kierowca otrzymuje około 30 procent. Najlepiej sprawdź na blogu OnlyGo ile dokładnie może zarobić kierowca taxi, ponieważ znajdują się tam bardzo rzetelne informacje. Znaleźć je możesz pod adresem https://onlygo.pl/blog/ile-zarabia-kierowca-ubera, gdzie przeczytasz o tym jak wyglądają realne zarobki w tej branży. 

Biuro Uber Kraków

Jak zostać kierowcą Ubera?

Kierowcą Ubera może zostać każdy, kto ma ukończony 20 rok życia, posiada prawo jazdy od co najmniej roku, jest niekarany, posiada licencję oraz potwierdzenie kontroli medycznej i psychologicznej. Kierowcą można zostać na własną rękę jeżeli prowadzi się własną działalność. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy oficjalnego partnera firmy Uber. Ciekawą ofertą dla kierowców posiada OnlyGo - Partner Uber Bolt i FreeNow - firma znajdująca się przy ul. Sołtysowskiej 1 w Krakowie (Tel: 797 415 722). Wszelkie szczegóły na ten temat można pozyskać na oficjalnej stornie tego partnera.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.