Skip to main content
Tanie taxi Mielec GLOB-TRANS tel. (+48) 536 217 217
  Wynajem busa z kierowcą
Możliwa płatność kartą
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak wygląda sprzedaż auta do skupu?

Zmiana samochodu na nowy model czy lepszy rocznik to naturalna rzecz dla każdego użytkownika auta. Jednak bardzo często zdarza się, że czynność ta jest odwlekana w czasie. Wynika to m.in. z braku zgromadzonych funduszy oraz z trudności, jakie mogą się pojawić podczas poszukiwania kupca na własną rękę. Na szczęście istnieje alternatywa dla samodzielnego wystawiania ogłoszeń. To skupy samochodów używanych, które zaczynają cieszyć się coraz większym zaufaniem wśród właścicieli aut.

Skup aut za gotówkę Śrem

Czym różni się skup aut od komisu?

Skupy aut używanych nie wymagają dużego zaangażowania w proces sprzedaży. Firmy te skupują używane samochody w różnym stanie, by przywrócić im świetność i sprzedać kolejnym klientom. Dlatego też często mylone są z komisami samochodowymi. Jest to błędne założenie, gdyż skupy odkupują pojazdy za gotówkę, zaś komisy pełnią rolę pośrednika pomiędzy kupującym i sprzedającym używane auto. Dobre skupy samochodów używanych, jak chociażby poznański Skup aut Zasada: https://zasada24.pl/, mogą poszczycić się już całym gronem zadowolonych klientów i najlepszymi opiniami, przełamującymi negatywne stereotypy.

Jak wygląda współpraca ze skupem aut używanych?

Sprzedaż samochodu do skupu powinna rozpocząć się od przejrzenia ofert, zamieszczonych na różnego rodzaju stronach internetowych. Dzięki opiniom użytkowników, zdecydowanie łatwiej podjąć odpowiednią decyzję. Takie działanie pozwala również porównać poszczególne oferty i wybrać najlepsze rozwiązanie. Wiele firm zamieszcza także na swoich stronach formularze kontaktowe, które znacząco ułatwiają nawiązanie pierwszego kontaktu. Co ważne, są one z reguły bardzo proste w wypełnieniu i wymagają wyłącznie zamieszczenia podstawowych danych o sprzedawanym pojeździe. Dane jego właściciela zostają ograniczone do absolutnego minimum, pozwalającego na standardową ochronę przed oszustwem. Po nawiązaniu pierwszego kontaktu, można już umówić się na spotkanie. Często odbywa się ono jeszcze w ten sam dzień. Co więcej, skupy aut rywalizują o klienta, oferując błyskawiczne transakcje. Dzięki temu sprzedaż samochodu możliwa jest często nawet w kilkadziesiąt minut. Wcześniej jednak ma miejsce wycena realnej wartości pojazdu, połączona z jego dokładnym przeglądem. Ostateczna oferta tworzona jest tak, by była satysfakcjonująca dla obu stron transakcji, choć zawsze można ją skonsultować z niezależnym rzeczoznawcą.

Skup aut Śrem

Sprzedaż samochodu do skupu – jak przebiega wypłata gotówki?

Sfinalizowaniem transakcji jest umowa kupna-sprzedaży, którą podpisują obie strony. Warto wcześniej dokładnie przeczytać wszystkie jej punkty. Złożenie podpisu na dokumencie, oznacza przeniesienie własności pojazdu na skup samochodów używanych. Tym samym przestajemy być właścicielem sprzedanego auta. To właśnie wtedy następuje również wypłata ustalonej wcześniej kwoty. Na ogół skupy wypłacają pieniądze wprost do ręki klienta, choć istnieje również możliwość wykonania przelewu. Dzięki tak jasnym i prostym zasadom działania, skupy aut cieszą się rosnącym zaufaniem i popularnością wśród właścicieli używanych samochodów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Małgorzata · 7 miesięcy temu
  Artykuł naprawdę na temat, wszystko świetnie wyjaśnione! Od razu widać, że autor zna się na rzeczy. Długo zastanawiałam się nad sprzedażą mojego starego auta i dzięki temu tekstu już wiem, że skup samochodów to opcja idealna dla mnie. Szybko, bez zbędnych formalności i co najważniejsze – bezpiecznie! Super, że są takie teksty, które pomagają podjąć właściwą decyzję. Pozdrawiam
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Klaudia · 4 miesięcy temu
  Bardzo przystępnie napisany artykuł, ale wydaje mi się, że jedna dość istotna kwestia, nie została tutaj podkreślona. Chodzi mi mianowicie o bezpieczeństwo transakcji. Korzystając z usług sprawdzonego skupu aut, mamy pewność, że transakcja jest przeprowadzana w sposób legalny. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://zasada24.pl/#bezpieczna-sprzedaz-samochodu-w-skupie-aut, a trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych odgrywa bardzo ważną rolę.
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Lucek · 6 miesięcy temu
  Bardzo przydatny artykuł! Wyjaśnił mi różnicę między skupem a komisem samochodowym, co znacznie ułatwi mi podjęcie decyzji przy następnej sprzedaży auta. Cieszę się, że istnieją takie usługi, które mogą sprawić, że cały proces jest szybki i bezproblemowy.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Klaudia 4 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta do skupu?
Bardzo przystępnie napisany artykuł, ale wydaje mi się, że jedna dość istotna kwestia, nie została ...
Miałem duży problem, kiedy dowiedziałem się, że z moim samochodem nic się nie da zrobić. ...
Lucek 6 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta do skupu?
Bardzo przydatny artykuł! Wyjaśnił mi różnicę między skupem a komisem samochodowym, co znacznie ułatwi mi ...
Małgorzata 7 miesięcy temu Jak wygląda sprzedaż auta do skupu?
Artykuł naprawdę na temat, wszystko świetnie wyjaśnione! Od razu widać, że autor zna się na ...
Fajny wpis. Bardzo często jeżdżę tirem autostradą A4 i zależy mi na ewentualnej pomocy drogowej ...