Skip to main content
Tanie taxi Mielec GLOB-TRANS tel. (+48) 536 217 217
  Wynajem busa z kierowcą
Możliwa płatność kartą
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karta paliwowa - nowoczesne, bezgotówkowe narzędzie płatności za paliwo

Coraz więcej firm decyduje się na zoptymalizowanie kosztów związanych z tankowaniem i eksploatacją samochodów, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy związane z tym koszty są wysokie. W tym celu decydują się na korzystanie z kart paliwowych. Czym są karty paliwowe i kto może z nich korzystać?

karty paliwowe prepaid

Czym są karty paliwowe?

Karty paliwowe to alternatywna metoda płatności dla kierowców, która umożliwia im zakup paliwa do pojazdów, z których korzystają w celach biznesowych. Swoim wyglądem przypominają karty płatnicze wydawane przez banki i umożliwiają dokonywanie bezgotówkowych płatności.

Dla kogo są przeznaczone karty paliwowe?

Kartę paliwową może nabyć jedynie podmiot prowadzący działalność gospodarczą. Takie karty w chwili wydania są rejestrowane pod konkretny zakład pracy, w związku z czym nie są przeznaczone dla prywatnych kierowców. Mogą zostać przypisane do poszczególnych osób, jak i do poszczególnych pojazdów.

Karta flotowa to nie tylko świetne rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw, ale i dla jednoosobowych firm. Za ich pomocą możemy usprawnić i kontrolować wydatki, co jest szczególnie ważne w przypadku mikroprzedsiębiorstw. Nie wiesz jaką kartę wybrać dla jednoosobowej działalności? Na ten temat przeczytasz w artykule Jaką kartę paliwową wybrać dla jednoosobowej firmy? - gdzie poruszono najważniejsze kwestie związane z tym zagadnieniem. 

karta paliwowa dla jednoosobowej firmy

Jakie są zalety posiadania karty paliwowej?

Największą zaletą posiadania karty flotowej jest możliwość zakupu paliwa po niższej cenie niż ta, która jest widoczna na dystrybutorze. Korzystając z programu partnerskiego, na litrze paliwa możemy zaoszczędzić od 12 do 50 groszy.

Kolejną korzyścią płynącą z użytkowania kart paliwowych jest fakt, iż tankując samochód służbowy, nie musimy korzystać z własnego budżetu. Proces związany ze zwrotem gotówki może się okazać na tyle długotrwały i stresujący, że pracownik nie będzie chciał poświęcać własnych środków na cele służbowe.

Korzystanie z kart paliwowych usprawnia również kontrolowanie wydatków firmy. Oprogramowanie zapisuje wszystkie opłaty związane z jej użyciem, dzięki czemu raz w miesiącu uzyskujemy jedną, zbiorczą fakturę za tankowanie. Gdybyśmy takiej karty nie posiadali, to po każdorazowym zakupie paliwa musielibyśmy oczekiwać na fakturę. Tym samym przełożyłoby się to na zwiększenie ilości formalności związanych z prowadzeniem firmy.

 

Czy warto korzystać z karty paliwowej?

Karta flotowa to świetny sposób na obniżenie nie tylko kosztów związanych z zakupem paliwa, ale i z eksploatowaniem pojazdu. Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zachęcamy do zapoznania się z sekcją pytania i odpowiedzi: https://www.moyl.pl/#FAQ, gdzie znajdziesz najczęściej zadawane pytania w kwestii kart paliwowych. 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.