Skip to main content
Tanie taxi Mielec GLOB-TRANS tel. (+48) 536 217 217
  Wynajem busa z kierowcą
Możliwa płatność kartą
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na jaką pomoc może liczyć kierowca podczas zdarzenia na drodze?

Posiadanie samochodu jest dla większości Polaków standardem. Własny pojazd jest oznaką niezależności oraz znaczącym ułatwieniem w codziennym życiu. Dzięki niemu można udać się w dalszą podróż w komfortowych warunkach lub wybrać na większe zakupy. Zdarzenia, takie jak uszkodzenia auta w wyniku kolizji, nie należą jednak niestety do rzadkości. Poważniejsze spośród nich często prowadza do unieruchomienia naszego samochodu. Podobne mogą być efekty usterek technicznych. Na szczęście na rynku nie brak firm, które szybko i skutecznie pomagają w usunięciu każdego z wymienionych problemów, nawet wówczas, gdy mają one miejsce na drodze, z dala od domu kierowcy i warsztatów mechanicznych.

Laweta - Pomoc Drogow Wrocław

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Pomoc drogowa świadczy niezwykle zróżnicowane usługi. Najczęściej fachowcy z firm tego typu wzywani są do stosunkowo niegroźnych, lecz uciążliwych awarii. Naprawa wykonywana jest wówczas zwykle w miejscu, w którym usterka zatrzymała samochód. Niekiedy jednak dokonanie jej w terenie nie jest możliwe. W takiej sytuacji konieczne jest odholowanie lub odwiezienie samochodu lawetą. Na szczęście większość firm, zajmujących się pomocą drogową, świadczy usługi również w tym zakresie. Przykładową ofertę tego typu znajdziemy na stronie https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/laweta/, na której opisano też różnorodne kwestie formalne i techniczne, związane z korzystaniem z tego specjalistycznego sprzętu.

Jak wyglądają usługi pomocy drogowej dla ciężarówek?

Oczywiście awarie i kolizje drogowe zdarzają się nie tylko samochodom osobowym - równie często ulegają im ciężarówki. W ich przypadku o wiele większe znaczenie ma naprawa na miejscu, bowiem transport uszkodzonego lub zepsutego samochodu tego typu jest znacznie utrudniony przez jego wagę i rozmiary. Dobrym pomysłem jest w tej sytuacji korzystanie z usług podmiotów, które oferują zarówno naprawę pojazdów ciężarowych w terenie, jak i ich transport na lawecie, o ile zajdzie taka konieczność. Przykładem takiej firmy może być pomoc drogowa - Wrocław, w której ofercie znajdziemy obie wspomniane wyżej usługi.

Jakie inne usługi mogą być świadczone przez pomoc drogową?

Oczywiście przedsiębiorstwa, zajmujące się pomocą drogową, świadczą również inne usługi dla osób, które podczas podróży samochodem znalazły się w trudnym położeniu. Należy do nich przykładowo dopompowanie powietrza do opon. Inną, często wykonywaną czynnością, jest dowiezienie paliwa. W zakres usług pomocy drogowej wchodzi również odblokowanie stacyjki lub awaryjne otwarcie auta. Można więc śmiało powiedzieć, że firmy tego typu zapewniają każdy możliwy rodzaj wsparcia. Ich fachowcy są przy tym w stanie dojechać do miejsca awarii lub kolizji niezależnie od pory dnia oraz warunków atmosferycznych. Dzięki temu świadczone przez nich usługi są nieocenioną pomocą dla każdego kierowcy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Heniek · 10 miesięcy temu
    Fajny wpis. Bardzo często jeżdżę tirem autostradą A4 i zależy mi na ewentualnej pomocy drogowej we Wrocławiu. Holowanie i wszelkie działania z tym związane powinny zostać przeprowadzone bez zarzutu.