Podpowiadamy co zrobić, kiedy auto nie nadaje się już do naprawy
Posiadanie samochodu to dla wielu osób nie tylko wygoda, lecz konieczność życiowa. Własny pojazd zapewnia łatwe przemieszczanie się wszędzie tam, gdzie nie funkcjonuje sprawna komunikacja publiczna. Nie da się również ukryć, że posiadanie auta daje dużą swobodę. Z samochodem wiążą się jednak również pewne problemy. Konieczne jest ponoszenie stałych kosztów jego utrzymania (na przykład ubezpieczeń OC), a w razie awarii lub stłuczki trzeba wyłożyć sporą nieraz kwotę na naprawę. Niekiedy ta ostatnia jest jednak po prostu nieopłacalna. Co zrobić w takiej sytuacji?
Czy można sprzedać uszkodzony samochód?
Sprzedaż samochodu uszkodzonego lub niesprawnego technicznie innemu kierowcy nie jest najlepszym pomysłem - zwykle nie można liczyć na zbyt duże grono zainteresowanych nabyciem tego typu pojazdu. W sytuacji takiej pozostają dwa rozwiązania: kasacja auta lub sprzedanie go do skupu samochodów. Co ciekawe - w drugim z omawianych wypadków można liczyć na uzyskanie całkiem sporej kwoty. Skupy aut działają przy tym w wielu miejscach w naszym kraju, a skorzystanie z ich usług nie przedstawia specjalnych trudności.
Jak działa skup samochodów?
Skup aut działa zwykle w kilku obszarach. Podmiot tego typu najczęściej skupuje zarówno pojazdy osobowe, jak i dostawcze, a w niektórych wypadkach - nawet motocykle. Jego klientami mogą być przy tym tak osoby prywatne, jak i firmy. Co ważne - firmie takiej można sprzedać zarówno samochody w pełni sprawne, jak i takie, które nie mogą poruszać się po drodze ze względu na stan techniczny. Skup zapewnia bowiem standardowo transport pojazdu do swej siedziby, a oględziny i czynności, związane z zawarciem umowy, mają miejsce najczęściej w miejscu wskazanym przez sprzedającego.
Jak wygląda w praktyce sprzedaż samochodu do skupu?
Zaletą skupu samochodów jest również szybkość działania. Po kontakcie z naszej strony pracownik podmiotu tego typu umawia się zwykle na spotkanie w dogodnym dla nas czasie i miejscu. Celem są oczywiście oględziny pojazdu i jego dokładna wycena (jej wstępną wersję często uzyskujemy już podczas rozmowy telefonicznej). Jeżeli cena jest dla nas satysfakcjonująca - możemy od razu podpisać umowę. Płatność odbywa się najczęściej gotówką, chociaż istnieje też opcja zapłaty przelewem na konto.
Czy warto sprzedać uszkodzony samochód do skupu?
Sprzedaż samochodu do skupu jest więc w praktyce, bezproblemowa i nie zajmuje wiele czasu. Może być również niezwykle korzystną finansowo opcją pozbycia się samochodu, którego naprawa jest nieopłacalna: wyceny, oferowane przez podmioty z tej branży bywają bardzo atrakcyjne. Warto pamiętać, że sprzedając samochód pozbywamy się jednocześnie problemów, związanych z jego utrzymaniem - nie musimy więc ponosić kosztów jego ubezpieczenia czy wynajęcia garażu.
lub dodaj komentarz jako gość
-
Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).· 8 miesięcy temuMiałem duży problem, kiedy dowiedziałem się, że z moim samochodem nic się nie da zrobić. Jeździłem skonsultować sprawę z naprawdę wieloma mechanikami, ale żaden nie był w stanie nic poradzić. W końcu poddałem się i uznałem, że sprzedam je do skupu. Napotkałem jednak kolejny problem, bo pomimo długich poszukiwań nie mogłem znaleźć polisy OC. Przeszukałem różne fora internetowe i moje wątpliwości uspokoiła strona https://auto-skup24.pl/blog/143-czy-mozna-do-skupu-oddac-auto-bez-polisy-oc, na której dowiedziałem się, że jednak sprzedaż bez polisy jest możliwa. Odetchnąłem z ulgą i sprzedałem samochód, pozbywając się problemu, który mi ciążył na głowie przez ostatnie miesiące.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Firma w Internecie — jak ją wprowadzić? Poradnik
-
Jaka jest różnica między przychodem a dochodem?
-
Jak sprawdzić wartość rynkową swojego samochodu?
-
Czy opony wielosezonowe są bezpieczne?
-
Podpowiadamy co zrobić, kiedy auto nie nadaje się już do naprawy
Najnowsze wpisy:
-
Zamień złom na gotówkę: jak zarobić na starych przedmiotach?
-
Ile kosztuje holowanie samochodu / tira w 2024 roku?
-
Czy opony wielosezonowe są bezpieczne?
-
Jak sprawdzić wartość rynkową swojego samochodu?
-
Jaka jest różnica między przychodem a dochodem?