Skip to main content
Tanie taxi Mielec GLOB-TRANS tel. (+48) 536 217 217
  Wynajem busa z kierowcą
Możliwa płatność kartą
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak sprawdzić wartość rynkową swojego samochodu?

Sprzedanie auta nie jest proste dla osób, które nie mają zbyt wiele wspólnego z rynkiem motoryzacyjnym. Samochód trzeba odpowiednio do sprzedaży przygotować, a dodatkowo niezbędna jest jego wycena. To ona sprawia najwięcej problemów wszystkim sprzedającym. By sprzedać auto w rozsądnej cenie i nie być na tym stratnym, warto też czasem korzystać z firm, które zajmują się profesjonalną wyceną.

Co trzeba uwzględnić przy wycenie samochodu?

Jak wygląda wycena profesjonalistów?

Decydując się na pomoc w wycenie auta, do wyboru są profesjonalni rzeczoznawcy oraz firmy zajmujące się skupem aut. W przypadku rzeczoznawców koszt wyceny potrafi być wysoki, jednak ich wycena jest brana pod uwagę nie tylko w przypadku sprzedaży auta, ale również w sprawach sądowych o wyrównanie ubezpieczenia po zniszczeniu auta, czy też w innych sprawach, przy których wartość samochodu ma duże znaczenie.

Alternatywą są firmy, które zajmują się profesjonalnym skupem aut. Wystarczy znaleźć punkt taki jak skup aut w Starogardzie Gdańskim, by jeszcze przed zdecydowaniem się na sprzedaż otrzymać dokładną wycenę, opartą na stanie faktycznym oraz wartości rynkowej konkretnego samochodu. Istotne jest właśnie to, że wycena nie zobowiązuje sprzedającego do podpisania umowy sprzedaży z konkretnym skupem.

Jak wycenić auto samodzielnie?

By samodzielnie wycenić swój samochód, niezbędne jest dokładne określenie kilku czynników. Przede wszystkim sprawdzić trzeba wartość rynkową pojazdu zgodnie z katalogami dostępnymi u ubezpieczycieli oraz bezpośrednio w Eurotax. Jest to podstawa, którą dopasować trzeba do faktycznego stanu pojazdu. Przy wycenie jest bardzo ważny stan techniczny pojazdu, stopień jego zużycia oraz stan wizualny. Każde uszkodzenie wpływa na obniżenie wartości, dlatego warto zadbać o usunięcie usterek i poprawę stanu wizualnego.

Dla osób, które mają problemy z oszacowaniem wartości pojazdu, przygotowany został poradnik "Jak sprawdzić wartość auta? Kompleksowy poradnik dla sprzedających", który zawiera wskazówki i porady odnośnie pełnej wyceny samochodu.

Czy warto znać dokładną wartość swojego samochodu?

Czemu warto znać dokładną wartość auta?

Jest to szczególnie istotne w momencie wyznaczania wartości podatku lub cła, ponieważ niedoszacowanie wartości auta może spowodować naliczenie kary, a zawyżenie spowoduje, że zapłaci się więcej, niż powinno. Również przy wszelkiego rodzaju sprawach sądowych dokładna wartość auta jest istotna, ponieważ często zależą od niej konkretne rozstrzygnięcia. Warto w takich sytuacjach zapłacić za profesjonalną wycenę, by uniknąć strat i innych problemów.

Sama sprzedaż również staje się korzystniejsza, gdy zna się realną wartość pojazdu. Znika wtedy ryzyko, że sprzeda się auto za bezcen, lub ogłoszenie nie będzie się cieszyło zainteresowaniem, ponieważ cena będzie wyższa od realnej wartości rynkowej. Warto też korzystać z usług skupów aut, ponieważ ich wycena musi być rzetelna, by zachęcić klienta do sprzedaży auta akurat w danym skupie. Brak zobowiązania do sprzedaży przed wyceną umożliwia skorzystanie z wyceny kilku skupów i porównania ofert.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.